BS 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Rolf Brecher | No | - | ||
[2] | Kganya Lepekola | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[3] | Emile Labuschagne | ZA | Monumentpark Primary | No | - |
[4] | Jaydon Billson | ZA | JL's Juniors Club | No | - |
- | Karabo Songo | No | - | ||
- | Tiago Marques | ZA | st Benedicts | No | - |
- | Arhaant Mishra | Crawford Primary | No | - | |
- | Jan-Hendrik Jordaan | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Frank Stacey | ZA | Beaulieu Prep | No | - |
- | Bumbanani Ndakayi | ZA | Brackenhurst tennis club | No | - |
- | Roelof Janse Van Vuren | ZA | No | - | |
- | Frederich Giliam de Swardt | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Khanyisa Goba | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Gideon Scheepers | No | - | ||
- | Cobus Viljoen | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-06-26 11:00am | A2 | GrkTS - Court 1 |
Bumbanani Ndakayi
|
Tiago Marques
|
6-3, 6-0 |
2023-06-26 11:00am | A3 | GrkTS - Court 2 |
Jaydon Billson [4]
|
Gideon Scheepers
|
2-6, 7-6(4), 2-6 |
2023-06-26 11:00am | A4 | GrkTS - Court 3 |
Arhaant Mishra
|
Khanyisa Goba
|
0-6, 0-6 |
2023-06-26 11:00am | A5 | GrkTS - Court 4 |
Karabo Songo
|
Cobus Viljoen
|
6-0, 6-1 |
2023-06-26 11:00am | A6 | GrkTS - Court 5 |
Roelof Janse Van Vuren
|
Emile Labuschagne [3]
|
3-6, 0-6 |
N/A | A7 | GrkTS - Court 6 |
Frederich Giliam de Swardt
(Did not play)
|
Jan-Hendrik Jordaan
|
Walkover |
2023-06-26 11:00am | A8 | GrkTS - Court 7 |
Frank Stacey
|
Kganya Lepekola [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-06-26 2:00pm | A9 | GrkTS - Court 14 |
Rolf Brecher [1]
|
Bumbanani Ndakayi
|
0-6, 0-6 |
2023-06-26 2:00pm | A10 | GrkTS - Court 15 |
Gideon Scheepers
|
Khanyisa Goba
|
2-6, 2-6 |
2023-06-26 3:30pm | A11 | GrkTS - Centre Court |
Karabo Songo
|
Emile Labuschagne [3]
|
2-6, 0-6 |
2023-06-26 3:30pm | A12 | GrkTS - Court 1 |
Jan-Hendrik Jordaan
|
Kganya Lepekola [2]
|
0-6, 3-6 |
2023-06-27 9:30am | A13 | GrkTS - Centre Court |
Bumbanani Ndakayi
|
Khanyisa Goba
|
4-6, 6-4, 4-6 |
2023-06-27 9:30am | A14 | GrkTS - Court 1 |
Emile Labuschagne [3]
|
Kganya Lepekola [2]
|
6-1, 3-6, 8-10 |
2023-06-28 12:30pm | A15 | GrkTS - Court 10 |
Khanyisa Goba
|
Kganya Lepekola [2]
|
6-3, 6-1 |
2023-06-28 12:30pm | B1 | GrkTS - Court 11 |
Bumbanani Ndakayi
|
Emile Labuschagne [3]
|
5-7, 1-6 |
2023-06-27 9:30am | C1 | GrkTS - Court 2 |
Rolf Brecher [1]
|
Gideon Scheepers
|
2-6, 6-2, 7-10 |
2023-06-27 9:30am | C2 | GrkTS - Court 3 |
Karabo Songo
|
Jan-Hendrik Jordaan
|
7-5, 3-6, 7-10 |
2023-06-28 12:30pm | C3 | GrkTS - Court 12 |
Gideon Scheepers
|
Jan-Hendrik Jordaan
|
2-6, 1-6 |
2023-06-28 12:30pm | D1 | GrkTS - Court 13 |
Rolf Brecher [1]
|
Karabo Songo
|
4-6, 2-6 |
2023-06-26 3:30pm | E2 | GrkTS - Court 2 |
Jaydon Billson [4]
|
Arhaant Mishra
|
4-6, 4-6 |
2023-06-26 3:30pm | E3 | GrkTS - Court 3 |
Cobus Viljoen
|
Roelof Janse Van Vuren
|
2-6, 1-6 |
2023-06-27 9:30am | E5 | GrkTS - Court 4 |
Tiago Marques
|
Arhaant Mishra
|
6-2, 6-3 |
2023-06-27 9:30am | E6 | GrkTS - Court 5 |
Roelof Janse Van Vuren
|
Frank Stacey
|
1-6, 0-6 |
2023-06-28 12:30pm | E7 | GrkTS - Court 14 |
Tiago Marques
|
Frank Stacey
|
0-6, 2-6 |
2023-06-28 12:30pm | F1 | GrkTS - Court 15 |
Arhaant Mishra
|
Roelof Janse Van Vuren
|
3-6, 6-2, 5-10 |
2023-06-28 2:00pm | G3 | GrkTS - Centre Court |
Jaydon Billson [4]
|
Cobus Viljoen
|
6-2, 6-0 |